




Edit: Mark kwam net thuis van zijn werk en zag de cupcakes “hmmm chocolade cupcakes” was zijn reactie, dus ik zei dat hij er best 1 kon proberen en dat deed hij dus. Hij nam een hap van de cupcake en zei: “smaakt erg goed Gon, erg chocol…” toen stopte hij zijn zin en mijn lach werd alleen maar groter. “Ze zijn pittig!, maar ik vind het lekker…heel erg lekker Gon!!”, zei Mark. Yay!! Je zult best begrijpen dat dit de beste reactie is die je kunt krijgen wanneer je een nieuw recept uitprobeert ^^.
Vanavond gaan wij naar onze vrienden Chantal en Dave daar ik niet met lege handen wil aankomen zat ik er aan te denken om cupcakes mee te nemen, want een cupcake is altijd wle goed toch? Maar ik wilde wel dat het een cupcake zou worden anders dan de standaard vanille of chocolade, dus opende ik 1 van mijn kookboeken (500 cupcakes) en daar stond het dan…een Chocolade Chili cupcake met Tia Maria Frosting recept!

Daar wij (hubby, vrienden en ook ik) de smaak van iets pittigs wel lekker vinden leek mij dit een uitstekend recept. Het was ontzettendvreemd om chili peper in mijn zoete cupcakebeslag te doen, maar na het proeven van het beslag (sorry ik kon het echt niet laten) wist ik dat dit een blijvertje zou zijn! Dus hou jij van iets pittigs en je houd van chocolade (wie niet zou ik zeggen) dan is dit recept zeker het proberen waard.
De foto’s die ik heb gemaakt zijn niet echt ‘je van het’, maar beter lukte niet. Iemand nog wat tips betreffende foto’s maken van gerechten?
Ingredienten voor het cupcake beslag:
230 gram ongezouten boter
240 gram kristalsuiker
175 g bloem
4 theelepels cacoa poeder
1,5 theelepel bak poeder
4 middelgrote eieren
2 eetlepels melk
2 theelepels chili peper
100 g chocolade druppel (puur)
Maak het cupcake beslag
1. Verwarm je oven voor op 175ºC en plaats de cupcake vormpjes in een muffin pan. Mix de boter totdat deze zacht is, voeg daarna de suiker en de eieren toe en mix dit voor ongeveer 3 minuten.
2. Zeef de bloem, bakpoeder, cacoa poeder en chili peper in een schaal en voeg dit met de melk aan je mixer(schaal) toe en meng dit alles tot een geheel. Als het beslag te dik is voeg je nog een klein beetje melk toe. Voeg daarna de chocolade druppels toe en meng dit met een lepel.
3. Verdeel het beslag over de vormpjes (vul ze tot de helft vol) en bak de cupcakes voor 15 tot 20 minuten. Prik met een tandenstoker in het midden van je cupcake, komt deze er schoon uit dan zijn je cupcakes klaar en kun je ze laten afkoelen.
4. Ondertussen kun je de Tia Maria frosting maken.
Ingredienten voor de frosting:
150 gram bakkerspoeder (of gewoon poedersuiker)
45 gram cacoa poeder
3 theelepels Tia Maria
115 gram ongezouten boter
Tia Maria Frosting:
1. Doe de boter in je mixerschaal en mix dit totdat het zacht is. Voeg dan de bakkerspoeder (poedersuiker), cacoa poeder en Tia Maria toe en mix dit voor een minuut of 4. Zodra de cupcakes zijn afgekoeld kun je de frosting aanbrengen.
Print dit recept
[...] Peanut Potatoe Stew Lemon Bars Chocolate Chili Cupcakes wit Tia Maria Chocolate-Dipped Cinnamon Shortbread Hearts Zoet/Zure komkommer (vernieuwd recept) Appels uit de [...]
wow, ik heb ze gemaakt and i love them
ze waren super, zeker een blijvertje voor mij. Vandaag ga ik je chocolade caramel cupcakes maken :cheer:
Reageer op deze reactie
[...] Deze flyer hebben we door de straten gehangen en zo is het huis bij Brenda ook versierd compleet met Sarah en al. Ook de afgesproken cupcakes heb ik een extra feestelijk tintje gegeven met een 50 erop! Het zijn trouwens de volgende cupcakes: Angel in the Dark, Wake up Call, CherryFizz Sweets, Refreshing Lemon en Chocolate/Chili met Tia Maria Frosting…mjammie!!! [...]
thanks for the post, interesting
Reageer op deze reactie
Heb de chocolade-chili cupcakes geprobeerd (top!), maar mijn cakes vielen droog uit (heb wel geprikt met satehprikker, tot die er droog uit kwam), met weinig chili-smaak, en de frosting werd bij mij veeeeel donkerder dan op de foto. De Tia Maria proefde ik ook niet heel goed, denk dat ik iets verkeerd heb gedaan maar wat? Heb het recept exact gevolgd. Iemand een idee?
Reageer op deze reactie
Wat jammer zeg. Dat ze droog waren zou kunnen komen door een te hoge temperatuur of te lange baktijd (tijd en temp kan verschillen per oven). Ik proef heel snel een drankje ergens in (dit komt waarschijnlijk doordat ik zelf eigenlijk nooit drink), dus waarschijnlijk is het voor jou gewoon te weinig.
Reageer op deze reactie