



Duncan vroeg (ik geloof zo’n) anderhalve week geleden of we een cake gingen bakken met chocolade en kersen (krieken toch Evi? ^^) Natuurlijk had ik daar wel oren naar en ben samen met Duncan aan het bakken geslagen.
Na flink wat tegenslag van mijn oven die maar niet op temperatuur wilde komen is de cake toch wel goed gelukt. Hij was weliswaar wat klef, maar dit komt mede door de kersen die erin zitten. Ondanks dit was de cake echt verrukkelijk! De (smaak van de) cake is een beetje te vergelijken met een Schwarzwalder Kirschtorte, dus als je deze lust…lust je mijn cake ook ;)
Natuurlijk heb ik onder het bakken een (klein) aantal foto’s geschoten en daarmee een collage gemaakt welke je onderaan deze post kan zien. Zoals je kunt zien was Duncan flink aan het versieren…er kon niet genoeg chocolade overheen vond hij, dus ik heb hem maar lekker zijn gang laten gaan. Duncan vond de cake trouwens zo lekker dat hij op zeker 1/3 er van op heeft. Heerlijk om hem zo te zien genieten. Ikzelf heb er ook aardig van gesnoept hoor alleen ik deed er dan ook nog eens een lekkere slagroom naast…echt een heerlijke combinatie! Ok genoeg gekletst…op naar het recept hoor ik jullie al denken (en groot gelijk hebben jullie hoor ^^).

Natuurlijk heb ik onder het bakken een (klein) aantal foto’s geschoten en daarmee een collage gemaakt welke je kunt beijken. Zoals je kunt zien was Duncan flink aan het versieren…er kon niet genoeg chocolade overheen vond hij, dus ik heb hem maar lekker zijn gang laten gaan. Duncan vond de cake trouwens zo lekker dat hij op zeker 1/3 er van op heeft. Heerlijk om hem zo te zien genieten. Ikzelf heb er ook aardig van gesnoept hoor alleen ik deed er dan ook nog eens een lekkere slagroom naast…echt een heerlijke combinatie!

Ingrediënten:
230 gram bloem
1,5 theelepel bakpoeder
175 gram suiker
1 blik kersenvlaaivulling
3 eieren
125 gram boter
1 zakje vanillesuiker
85 ml melk
mespuntje zout
4 eetlepels cacao
Bereidingswijze:
1. Verwarm je oven voor op 175 °C. Mix de boter totdat deze zacht is, voeg daarna de suiker, vanillesuiker, de eieren (1 voor 1) en een mespuntje zout toe. Voeg daarna de (gezeefde) bloem met de bakpoeder en cacao toe en meng dit goed. Voeg daarna ook de melk toe.
2. Nadat je alles goed gemengd hebt doe je de kersen bij het beslag en deze meng je er voorzichtig met een lepel doorheen. Plaats het beslag in een taart- of cake vorm en zet het in de oven voor ongeveer 45 minuten.
3. Eenmaal klaar raad ik je aan om het goed te laten afkoelen daar de kersen die erin zitten verschrikkelijk heet kunnen zijn.
Tip!
3. Serveer een plakje van de cake met een lekkere toef slagroom.
Print dit receptIk ga nu snel even de huishoudelijke taken doen om daarna achter de computer te kruipen en langs jullie blogs te hoppen en om met mijn nieuwe scrapkits te spelen. Ik heb gisteravond namelijk een aantal scrapkits gekocht bij Weeds and WildFlowers design en Digital Crea. Bij Digital Crea kun je trouwens een kleurige freebie vinden ;) Mocht je trouwens nog een leuke scrapshop kennen zou ik het graag van je willen horen
Fijne dag allemaal!
Ziet er heeerlijk uit!
Reageer op deze reactie
Reageer op deze reactie
Ken je die link http://ikeagoddess.blogspot.com/
Iedere dag is er free bees
Ik download elke dag daar
Reageer op deze reactie
Ja die ken ik…ik ga ook iedere dag even kijken ^^
Reageer op deze reactie
Ziet er heerlijk uit hoor. Digital Crea is een leuke site. Zelf koop ik hiero regelmatig: http://sweetshoppedesigns.com/sweetshoppe/home.php Elke week weer nieuw scrapkits.
Reageer op deze reactie
Ik ga eens even kijken…dank je wel ^^
Reageer op deze reactie
Het ziet er heerlijk uit
Reageer op deze reactie
amai ziet er erg lekker uit
ik wil ook wel een stukje haha ;)
btw; Gonny ik heb een vraagje, zou jij (als je eens tijd hebt) en tut willen schrijven over wp?
Ik zou dat heel graag willen gebruiken, maar ik snap er helaas niets van
groetjes !!!
Reageer op deze reactie
Als ik er tijd voor heb zou ik het best willen doen, maar om je alvast een beginnetje te geven:
Wanneer je WP download zitten er al standaard themes in met alle benodigde codering. Ontwikkel je layout gewoon zoals je altijd doet en pak de codering uit zo’n default layout en plaats die in diegene die je zelf hebt ontwikkeld ;)
Reageer op deze reactie
Lekkerrr! Deze ga ik bakken voor pasen. Dan zal ik je laten weten hoe ie heeft gesmaakt.
Vanavond ga ik koken: risotto met chocolade, sinaasappel en honing. Lijkt me heerlijk! En als hoofdgerecht ook risotto, maar dan de hartige versie.
Reageer op deze reactie
Ik ben benieuwd wat je er van gaat vinden ^^ Laat je ook weten hoe die risotto smaakt? Ben er wel benieuwd naar
Reageer op deze reactie
Hai
Ohhhh klinkt heerlijk die cake!
Smakelijke fotootjes heb je er weer van gemaakt. Lekker joh.
Ja bij W&W koop ik momenteel ook veel. Super leuk die scrapkits.
Fijne dag hoor
Reageer op deze reactie
Thanks! Bij W&W zijn inderdaad hele leuke kits, vooral die van P365
Reageer op deze reactie
Ziet er goed uit. Leuk dat Duncan er zo van geniet.
Reageer op deze reactie
Oeehhh dat klinkt heerlijk!
Dat moet zelf ik nog wel kunnen maken, na de chocolade taart die ik laatst heb gemaakt voor mathijs zijn verjaardag moet ik dit ook wel kunnen presteren
Reageer op deze reactie
Natuurlijk kun je dit…het is echt supereasy
Reageer op deze reactie
Gonny, ik heb nog een 2 mooie shop- site’s gevonden:
http://kaymillerdesigns.com/shoppe/
http://shop.thelittlescrapgarden.com/index.php?main_page=index&cPath=8
Reageer op deze reactie
Dank je Diana, ik ga meteen even kijken
Reageer op deze reactie
Ziet er echt heerlijk uit!
Reageer op deze reactie
De cake ziet er heeeerlijk uit!!
Mooie nieuwe layout trouwens!
Reageer op deze reactie
Dat pondje plakt weer op m’n kontje
Reageer op deze reactie
Sorry
Reageer op deze reactie
Kersen en krieken is niet hetzelfde hoor :D maar het zien er krieken uit
Het ziet er wel heerlijk uit!
Reageer op deze reactie
Evi zegt toch echt dat ‘krieken’ een Belgisch woord is voor kersen. Ook als je het woord krieken via Google images zoekt zijn de resultaten allemaal kersen
Reageer op deze reactie
Duncan kijkt zo schattig als hij geconcentreerd is.. Ah, zo lief!
Reageer op deze reactie
Heeeerlijk zo’n cake
Reageer op deze reactie
ik vind kersen echt vreselijk dus dit gaat hem niet voor mij worden, haha! Hij ziet er wel lekker uit, daar niet van!
Reageer op deze reactie
ohhh dat ziet er lekker uit!!
Reageer op deze reactie
Klinkt heerlijk die cake en het ziet er ook heerlijk uit
.
Reageer op deze reactie
Hmm ziet er lekker uit! heb vandaag jou aardbeien saroma botercreme geprobeerd, heerlijk!
http://i40.tinypic.com/10r1gmt.png
Reageer op deze reactie
Oh wat ziet het er schattig uit! Super gedaan
Reageer op deze reactie
Ik vond net een cute shop, http://www.misstiina.com/goshop/home.php
Reageer op deze reactie
Bedankt meid, ik ga even een kijkje nemen ^^
Reageer op deze reactie
Haha, Duncan lekker aan het kliederen.
Wat leuk dat jullie samen zo creatief in de keuken zijn!
Reageer op deze reactie
Ik vind het ook enorm leuk dat Dunc er zoveel van geniet…heerlijk samen keutelen in de keuken
Reageer op deze reactie
Wat ziet het er super gezellig uit hier!!!
Heel leuk zo je header…
En die cakeeeee ik ben zo gek op chocola!!!
Reageer op deze reactie
Thanks Simoon
Reageer op deze reactie
Hey wat grappig! Ik heb bijna exact zo’n recept, ooit bij kookles geleerd. Alleen dan zit er meer kersen in, zodat als je hem opensnijd je echt heel veel stukjes kers ziet. En de sap van het blik giet je dan af en kan je voor glazuur gebruiken, heerlijk!
Reageer op deze reactie
Wat toevallig…leuk! Bij ons zag je ook aardig wat kersen zitten als je hem opensneed
dat vond Duncan geweldig om te zien
Ik wilde de cake eerst nog doormidden snijden en dan een kersenbotercreme ertussen smeren, maar het was Dunc zijn idee en hij wilde het graag op deze manier haha. De volgende keer op mijn manier proberen
Reageer op deze reactie
Oooooh wat ziet dat er weer heerlijk uit zeg. Ook ik ben veel bij WW te vinden hoor. Super leuke scraps hebben ze daar inderdaad. Nu nog een goeie template vinden die ik kan ombouwen
Hele fijne avond meis, liefs Jeanine
Reageer op deze reactie
yummy yummy! en je zoontje helpt goed mee!
Reageer op deze reactie
Ziet er erg lekker uit, Gonny. Leuk hoe Duncan daar bezig is. ^^
Reageer op deze reactie
Oh verrukkelijk! Het water loopt me in de mond
Reageer op deze reactie
Is je Twitter gehacked??
Reageer op deze reactie
Nee, het schijnt dat Twitter weer eens problemen heeft met de database of iets dergelijks
Ben nu wel mooi al mijn tweets kwijt
Reageer op deze reactie
Hmm, maar het aantal updates staan er nog wel
Stomme Twitter met hun serverproblemen
Reageer op deze reactie
Ik hoop dat dit niet te vaak gaat gebeuren
Reageer op deze reactie
OMG wat lijkt me die cake lekker! Ben alleen net begonnen aan mijn zomerproject, haha…
Reageer op deze reactie
omg, ziet er ZO lekker uit!!
Reageer op deze reactie
Ik vind het altijd zo leuk dat je veel met Duncan bakt. ^^ Toen ik klein was maakte mijn moeder ook altijd koekjes met mijn zusje en mij, ik weet nog wel dat ik dat altijd heel leuk vond.
Ziet er lekker uit trouwens.
Reageer op deze reactie
oeh, die ziet er ZALIG uit!!! Jummie! :-D
Reageer op deze reactie
Ik heb deze cake vanmiddag ook gemaakt, maar dan op de luie manier — via het cakeprogramma van m’n broodmachine.
Ik heb eerst de boter, suiker, eieren, zout, melk en cacao erin gedaan, vervolgens de bloem eroverheen gestrooid zodat de natte ingredienten helemaal bedekt waren, en daarop tot slot het bakpoeder gestrooid. Toen het apparaat aangezet, en als ie dan na een kwartiertje mixen ofzo piept dat je eventueel nog iets kunt toevoegen, de kersen erbij.
Hij is prima gelukt, op een klein zacht plekje precies in het midden na waar het deeg iets te zacht is gebleven. Maar hij smaakt in ieder geval heerlijk :D Bij mijn website staat een plaatje ervan :)
Reageer op deze reactie
[...] de toplijst (van de lambrisering), wij onze eerste bedrijfsbus kochten, Dunc en ik een heerlijke choco/kersencake hadden gebakken en oma meeging naar [...]
Misschien ga ik dit eens als glutenvrij recept proberen. Mijn ma is namelijk gek op dit soort dingen. Ik vind het helaas niet lekker. :P
Reageer op deze reactie
[...] Het recept voor deze heerlijke Chocolade Kersen Cake vind je hier, op de website van Gonny. Maak jij zelf taart met verjaardagen? [...]
Me too, ty for sharing this..
Reageer op deze reactie
Dat ziet er lekker uit, leuk hoe je keukenprins je helpt, jong geleerd is oud gedaan, dat geldt zeker voor hem. Ik wil dit ook gaan maken, ik heb allee kersen in een potje in huis en geen kersenvlaai vulling. Vraag me af of dat ook kan?
Reageer op deze reactie
Vorig jaar gemaakt en nu dit jaar ook weer voor Stefan zijn verjaardag. :D
Reageer op deze reactie
Wat leuk om te horen dat deze zo goed in de smaak valt! Wanneer is/was Stefan jarig?
Reageer op deze reactie
Hij is aanstaande maandag jarig. :D Ik was eigenlijk van plan om wat anders te maken maar door tijdgebrek voor het vertrouwde gegaan. :D Iets minder stress. ;)
Reageer op deze reactie