



Toen ik 2 weken geleden besloot om geen varkensvlees meer te eten besloot ik eigenlijk ook om gewoon wat minder vlees te eten. Er hoeft natuurlijk niet altijd een stukje vlees op mijn bord te liggen en als ik dan toch een stukje vlees op mijn bord wil hebben grijp ik nu ook regelmatig naar de vegetarische varianten.
Wat enorm leuk is, is dat Duncan nu helemaal into het vegetarische “vlees” is en dit liever eet dan het gewone stukje vlees “Mam dit is beter voor onze gezondheid hoor”, is wat ik van hem te horen krijg en ja inderdaad…hij heeft nog gelijk ook. Het is niet zo dat wij nu ineens helemaal geen vlees meer eten, maar minstens 3x in de week eten wij vegetarisch. Ik las in een reactie dat ook dit een naam heeft namelijk ‘Flexitarier’, meer informatie over het flexitarier zijn en bijvoorbeeld waarom kun je op deze site vinden ‘Ik ben flexitarier.nl‘.

Hieronder een aantal redenen waarom wij ervoor hebben gekozen om te minderen met vlees eten.
Nu kan ik ook zeggen dat ik het zo zielig vind voor de beesten en dat dit ook een reden is, maar ik ga niet liegen. Natuurlijk vind ik het zielig, maar dit heeft mij tot op heden nog nooit tegengehouden om dat stukje vlees te eten. Anyway ik moet zeggen dat het geen varkensvlees/minder vlees eten nu al een positieve uitwerking heeft op mijn gezicht en alleen al hierom blijf ik dit op deze manier voorzetten.

Gisteren was eigenlijk de eerste keer dat wij geen vlees aten, de andere dagen aten wij kipfilet of gingen wij voor het vegetarische “vlees”. Zo aten wij onder andere: burger royaal, falafel, groenteballetjes en gegrilde stukjes (allen van Tivall), wat ons opviel was dat de burger royaal en gegrilde stukjes echt naar een stukje vlees smaakte. Ok de structuur is dan wel iets anders, maar qua smaak kan het zo doorgaan voor vlees. Wij zijn in ieder geval hooked aan het vegetarische spul haha :) Fijne dag!
Je hebt mijn beroemde salade al eens gemaakt toch? Die is vegetarisch. :D
Ik maak ook regelmatig pasta met een uitje, knoflook (snipperen en fruiten), gemengde paddenstoelen. Wat tomatenblokjes erbij, wat Italiaanse kruiden en voila, heeeeerlijke saus. (en ook vegetarisch dus).
Of broodjes nep-hamburger (die van de Jumbo zijn erg lekker). :D
Genoeg om uit de voeten te kunnen dus. Wij eten de laatste tijd meestal minimaal 2x vegetarisch en 1x vis. De rest eten we vlees/gevogeltje maar dus in porties van max 75 gram p.p.
Reageer op deze reactie
Jep, die is ook errrrg lekker
Bedankt voor de andere ideetjes! Wij eten nu ook kleinere porties vlees en juist meer groente. Gek hoe je ergens ineens “de weg kwijt raakt” en meer rijst/aardappelen en vlees eet in plaats van meer groente
Reageer op deze reactie
Ik ben ook een flexitarier, eet alleen kip, vis en mager runder gehakt, voor de rest gewoon vegetarische burgers (bijv. knapperige buitenkant met spinazie aan de binnenkant), en ik vind ze stiekem nog lekkerder dan echt vlees!
Reageer op deze reactie
Ik probeer zo min mogelijk vlees te eten, gewoon omdat ik het eigenlijk helemaal niet lekker vind. Een stukje kip of een biefstukje gaat er nog wel in, maar er zijn veel soorten die ik gewoon niet lekker vind.
Het is niet zo dat ik bewust bezig ben met het leed van de dieren als ik vlees eet, maar ik heb wel respect voor mensen die helemaal geen vlees eten vanwege het welzijn van dieren.
Reageer op deze reactie
Hoi Gonny! :)
Ik ben al jaren vegetarisch, zou het ook niet gegeten krijgen..
Ik vind macaronisalade altijd geweldig, vooral in de zomer. Gewoon pasta koken en af laten koelen, en dan groente eronder. Ik gooi er meestal komkommer onder, augurk, paprika, wortel en maïs.
Ik ga in elk geval jou recept ook proberen! Ziet er erg lekker uit!
Reageer op deze reactie
Leuk om te lezen hoe Duncan er op reageert. Ik eet zelf sinds mijn 9e geen vlees meer. Mis het totaal niet. Eet sinds 4 jaar wel vis, maar alleen vis wat qua structuur niet op vlees lijkt.
Reageer op deze reactie
Haha, doet me echt denken aan ‘Ik ben vegetariër behalve rond etenstijd!’
Reageer op deze reactie
Ik ben ook al weer vijf jaar vegetariër en mis het totaal niet. Wat ik zelf echt heel lekker vind is lasagne met spinazie, pesto en kaas. Ik weet het recept even niet en kan hem ook niet vinden op internet. En verder kaasschnitzels, vooral die van maaslander want daar zit lekker veel kaas in haha!
Reageer op deze reactie
lol, dan ben ik denk ik ook flexitariër XD
Reageer op deze reactie
Hoi Gonny! Ikzelf ben geen vleesfanaat, ik eet 1x in de twee weken kip en 1x in de twee weken vis. Soms koop ik vegetarisch ‘vlees’ van het merk Quorn; er is spaghetti-saus, gekruide blokjes, gepaneerde burgers… (ik weet niet of dat te koop is in Nederland, ik ben Belgische maar ik denk bijna van wel!)
Als je dat nog niet kent moet je het zeker eens proberen :)
Groetjes!
Reageer op deze reactie
Ik hou eigenlijk helemaal niet zo van vlees, dus als het kan dan skip ik ook een dagje. (:
Reageer op deze reactie
Hier nog een “flexitariër”. De producten van Tivall, vooral de rondo’s, zijn erg lekker! Ook van Valess zijn sommige soorten wel lekker.
De burger royaal heb ik zelf nog nooit gehad. Die ga ik eens proberen.
Reageer op deze reactie
Supergoed hoor! Het is beter voor alle partijen om eens een keer vlees over te slaan:) Gezonder voor jezelf, beter voor het milieu.. etc.
Wij eten thuis ook lang niet altijd vlees. Je kunt een goede pasta prima maken zonder. Lekker met champignons of olijven.
Zelf ben ik ook gek op quiche met bladspinazie, pijnboompitjes, een beetje ui en geitenkaas. Er gaat wel ei in, maar je hebt het niet over veganisme, dus dit kan prima:) En quiches heb je in zo veel meer (vegetarische) varianten.
Reageer op deze reactie
Heel veel soorten vlees lust ik niet eens dus ik kan mezelf ook wel als flexitariër beschouwen denk ik. Ik eet voornamelijk vis en dus af en toe vlees maar ook vaak gewoon geen van beide. Ik vervang bijvoorbeeld vaak vlees in pasta voor meer groente en noten. In salades vervang ik vlees vaak voor noten en brie! Lasagna vind ik zelf het lekkerst met zalm, kaas en spinazie
Reageer op deze reactie
Wij eten ook steeds minder vlees. Vooral nu door die enge ziektes.
Helemaal schrappen doe ik niet, want af en toe een tosti is ook gewoon lekker. Of een broodje kroket. Maar vooral bij het avondeten is vegatarisch gewoon gemakkelijk en lekker. Een eitje erbij volstaat ook wel (al hoor je daar ook weer griezelige verhalen over. Bah).
En idd, af en toe een stukje vis. 2 of 3x x per week vlees is meer dan genoeg.
Reageer op deze reactie
Oh, ik weet eindelijk hoe het heet, Flexitariër! Dit houd ik al een jaar vol! Ik houd van vlees, maar eet bepaalde vlezen gewoon niet (bv: varkensvlees of paardenvlees, of duif of weet ik veel)! Vind ik allemaal niet lekker of niet speciaal en daarom dacht ik bij mezelf dat ik wel wat meer vegetarisch zou moeten eten zonder vegetarisch te zijn en I LOVE IT! Ik eet eigenlijk alleen thuis nog vlees, buiten eet ik pratisch altijd vegetarisch. Gisteren was het nog barbecue maar eigenlijk hebben de rijstslaatjes en pastaslaatjes me beter gesmaakt!
Reageer op deze reactie
haha oh sorry roon zit mee te lezen en zegd in zinloos rach voor jou want je hebt al bse lekker ventje he gon (krijgt klappe dalijk die pik) maar hier ook niet van het vlees, ik eet mager rundergehakt door me macaroni en dan nog peuter ik het eruit ;) verder eet ik geen vlees,als er vleesgerechten met kip bv gemaakt word pas ik, hun eten wel vlees en ik niet. niet omdat ik het niet wil maar vind het gewoon niet zo lekker
Reageer op deze reactie
Ik ben 8 jaar vegetarisch geweest, maar sinds bijna een jaar eet ik weer vlees. Toch miste ik het vegetarisch zijn wel en ben overgestapt naar Flexitariër. Ik vind het prima om vegetarisch te zijn, alleen ik vergeet altijd om extra voedingssuplementen erbij te slikken. Ik was dus altijd heel wit, vaak duizelig en moest een paar keer per jaar naar de dokter om bloed te prikken wegens ijzer te kort. Nu wil ik absoluut niet mensen afschrikken om vegetarisch te zijn, integendeel juist. Maar voor mijn gezondheid was het niet goed omdat ik o.a. nog in de groei zit en een chronische ziekte heb.
Ik vind dat Flexitariër meer bekend moet worden! Als ik zeg dat ik Flexitarër ben, dan vragen mensen meteen wat dat is. Goed dat je hier ook aandacht aan geeft.
Reageer op deze reactie
Leuk blogje! Ben benieuwd naar alle tips uit de reacties :-)
Wat ik vooral mis als ik geen vlees eet, is een ‘stevige bite’. De smaak verder niet eigenlijk.
Dus dat kan je prima veranderen, door bv champignons lekker te marineren, andere dikke knapperige groenten.
Ik heb trouwens pas gevulde paprika gegeten. Vullen met rijst, geitenkaas, munt en peterselie. In folie doen, 3 kwartier in de over en het is echt superlekker!
Reageer op deze reactie
Ik doe hetzelfde als jullie, helaas ben ik de enige, dus is het een stuk lastiger (anders kun je de spaghettisaus nog maken met iets vegetarisch ipv gehakt, maar dat hoef ik hier niet te proberen :P) dus ik eet een aantal x per week iets anders dan vlees als we gewoon aardappels/groente/vlees eten, dan gaat het in één moeite door. Ik vind het nog lekker ook. Gewone simpele groentenschijven zijn nog steeds mijn favoriet! :D Lekker met wat ketchup, yum. ^^
Reageer op deze reactie
ik eet zowiezo geen vlees meer dus ik ben goed bezig, haha ;)
Reageer op deze reactie
Wat ik echt een keer zou proberen is canneloni met spinazie en ricotta.
je hebt nodig:
Canneloni’s
spinazie
ricotta
parmezaanse kaas
pijnboompitjes
spinazie even kort koken, in een bak met de ricotta en parmezaanse kaas en pijnboompitjes.
canneloni’s vullen en in een ovenschaal leggen.
De rest van het mengsel eroverheen. nog wat vlokken parmezaanse kaas erover. half uurtje op ongeveer 150-175 graden in de oven en klaar.
Reageer op deze reactie
Als je er wel iets van vis of dergelijke bij wil doen kan je gerookte zalm snippers eroverheen doen onder de parmezaanse kaas. Dit kan warmgerookte zalm zijn of de ‘normale’ zeg maar.
Reageer op deze reactie
Ik eet maximaal 2 a 3 keer per week vlees, alleen biologisch enalleen kip of rund.
gegrilde groente uit de oven vind ik heeeerlijk!
Paprika, courgette, sjalotjes, venkel, tomaat, en alles wat je verder lekker vind, grof snijden,
peper en zout (eventueel beetje chilivlokken) erover, beetje olijfolie,
oven op 200 graden en 20 minuutjes onder de grill.
eventueel op het laatst kaas (pittige groene kazen, of gewoon geraspte kaas) erover en klaaaar!
Erg lekker!
En supaaahh gezond!
x,
b0l
Reageer op deze reactie
Ik krijg er gewoon trek van haha!
Reageer op deze reactie
Ik probeer zelf ook minder vlees te eten, maar bij mij is het wel omdat ik het zielig voor de dieren vind. Vlees gaat me steeds meer tegenstaan.
Vorige week ben ik erachter gekomen dat vegetarisch gehakt een hele goede vervanger is voor echte gehakt. Ik kan echt niet van nep onderscheiden ;)
Reageer op deze reactie
Ik ben ook dol op dat Tivall spul hehe. Altijd een uitkomst als ik te laat ontdek dat ik geen vlees heb gehaald. (omdat wij natuurlijk niet gewoon in de supermarkt wat kunnen halen) Vega recepten heb ik niet voor je, maar je vorige post met dat recept ziet er wel jummy uit!
Reageer op deze reactie
Thanks!
Reageer op deze reactie
Ik eet ook erg weinig vlees. Met het meeste vlees doe je mij geen plezier, alleen met kip en mager runder gehakt.
Verder ben ik gek op de vega pate en filet van de Appie, ligt bij het broodbeleg!
Reageer op deze reactie
Die ga ik beiden eens proberen, we hebben onlangs de vegetarische boterhamworst gekocht…is ook erg goed te doen.
Reageer op deze reactie
ik eet ook niet veel vlees…
Reageer op deze reactie
Gevulde paprika! heerlijk met gepureerde aardappel, prei, ui en wat kruiden. Als je wel vlees wilt kan je er gehakt bij doen. Je moet ook echt eens de valess burgers proberen, echt heel lekker!!
Reageer op deze reactie
Oeh klinkt lekker!
Reageer op deze reactie
what a name; flexitariër :)
Reageer op deze reactie
Klinkt goed. Hier thuis zou ik het er niet door krijgen, maar voor mezelf kook ik regelmatig zonder vlees. Maaltijdsalades zijn heel goed te doen zonder vlees. Vegetarisch gehakt vind ik zelf niet zo lekker, maar bijv. in lasagne kun je gewoon wat extra courgette/aubergine/paprika/etc toevoegen en vlees weglaten, er zit toch al kaas bij.
Reageer op deze reactie
Sinds een tijdje eten we steeds vaker zonder vlees. Niet zozeer om het vegetarisch eten, maar omdat we meer gevarieerd willen eten en meer verschillende soorten groenten willen proberen. Bevalt allemaal prima. Heb nu ook minder snel de neiging om met vlees te koken.
Laatst een interessante documentaire gezien van de VPRO: Vlees noch vis. De site van de VPRO ligt op dit moment plat helaas, dus ik kan niet linken.
Reageer op deze reactie
Wij zijn hier thuis al een tijdje flexitariër en nog meer sinds mijn zusje vegetariër geworden is. Ik mis dat vlees niet zo erg eigenlijk, er zijn zoveel lekker vleesverangers te krijgen!
Reageer op deze reactie
Leuke post om te lezen! Ik eet zelf zo’n 11 jaar al geen vlees meer overigens wel vis. Ik heb nog een heel lekker recept voor bij de pasta. Als je hem wilt hebben dan hoor ik het wél. Ik heb hem al uitgetypt op de computer staan:) Groetjes
Reageer op deze reactie
Oh graag, thanks!
Reageer op deze reactie
Moet ik daarvoor contact@cherryfizz.nl gebruiken:)?
Reageer op deze reactie
Ja is goed :)
Reageer op deze reactie
vegetarisch eten kan harstikke lekker zijn! Ik vind het goed dat je dit doet, het is inderdaad gezonder en beter voor het milieu. Ik ben zelf vegetariër omdat ik het super zielig vind en omdat ik niet zo van vlees houd. maar ik vond dit een leuke post!
Reageer op deze reactie
ik heb trouwens nog een recept voor vegetarische lasagne, mocht je die willen geef dan even een seintje ;)
Reageer op deze reactie
Bij deze geef ik je een seintje ^_^ Ik zou heel graag het recept willen hebben :)
Reageer op deze reactie
komkommersla (ja zo staat het in het kookboek ook al vind ik het een naam van niks) is erg lekker vooral in de zomer.. je maakt het door komkommer in plakjes te snijden en sladressing, peper, zout en mayonaise toe te voegen. als je het precieze recept wil moet je het maar even zeggen.
xx
Reageer op deze reactie
Dat klinkt lekker!
Reageer op deze reactie
Ik vind dit helemaal geen rare beslissing of zo, eerder een hele verstandige! Dat het de CO2 uitstoot zo kan verminderen als mensen wat minder vlees zouden eten zeg, wow.
De laatste tijd ben ik een beetje.. ongerust over vlees. Je hoort steeds meer dat dieren volgestopt worden met antibiotica zodat ze niet ziek worden, en dat daardoor resistentie kan optreden, ook bij mensen. Dat vind ik maar een eng idee! Er bestaat toch ook biologisch vlees? Dat zou ik eerder nemen, al zal dat natuurlijk wel weer duurder zijn.
Sinds ik gehoord heb dat varkens niet zweten vind ik het best een vies idee om varkensvlees te eten. Ik krijg er geen extra puistjes van dus daar gaat het niet om maar het idéé vind ik gewoon onsmakelijk.
Vooralsnog ben ik niet degene die boodschappen doet en kookt (doet mijn mama) dus voorlopig kan ik niet helemáál zelf bepalen wat ik eet, maar een stukje vlees minder kan natuurlijk wel. Dit brengt me op een idee trouwens! Ik ga een keer vegetarisch koken thuis (zal m’n vader leuk vinden *kuch* hij wordt niet goed) want we hebben toevallig net een nieuwe keuken haha.
Goed dit is een veeeeeeel te lange comment en ik praat weer veel te veel. I’m sorry! Ben wel benieuwd naar vegetarische recepten Gon, dus als je er nog een paar hebt: deel het met ons!
Reageer op deze reactie
Wat leuk dat je dar zo bewust mee bezig bent! Ook voor duncan. Ik ben al bijna tien jaar vegaterier en heb dit zo gekozen door dezelfde redenen als jij hier noemt.
Ceder slik ik pas sinds een half jaar een vitamine tablet ( b12) erbij, maar heb hiervoor nog nooit ergens last van gehad. Dit is niet nodig als je nog enkele keren per week vlees eet, dan krijg je hiervan voldoende binnen. Overigens schijn je met twee a drie keer per week vlees al genoeg vlees te eten voor de hele week! 7 dagen per week is dus helemaal niet nodig voor de voedingsstoffen. Ik ben de laatste 3 jaar ook nooit ziek geweest :)
hier is nog een site met veeeeel lekere recepten, ze zijn wel helemal plantaardig, maar je kan er natuurlijk altijd op varieren.
http://www.vegetarisme.be/index.php?option=com_content&view=article&id=53&Itemid=142&limitstart=30
Reageer op deze reactie
Ik ben helemaal vegetarier.
ik vind het zielig, ik vind vlees niet lekker en ook worden de dieren d.m.v. hormonen en antibiotica te snel opgefokt waardoor de diertjes een pijnlijk, moeilijk en kort leven hebben.
volgens mij is het ook al eens aangetoond dat kinderen vroeger in de puberteit komen door het vlees van de laatste pakweg 20 jaar (hormonen). hierdoor tonen kinderen eerder en langer puberaal gedrag wat mij voor de ouders ook niet fijn lijkt.
Reageer op deze reactie
Flexitariër eigenlijk ben ik het al jaren, sowieso eet ik vaker vis dan vlees maar ik beperk het eten van vis of vlees naar maximaal 3 keer per week, dat vind ik wel voldoende. Het liefst ben ik vegetariër maar dat is mij afgeraden omdat ik bepaalde stoffen erg hard nodig heb en ik niet zo een fan van vegetarisch vlees ben
Reageer op deze reactie
[...] Vorige maand besloten wij om minder vlees te gaan eten en een zogeheten flexitarier te worden. Het minder vlees eten is ons zo goed bevallen dat wij eigenlijk vaker vegetarisch eten dan het stukje vlees bij onze prakkie. Mark en ik merken vooral dat (naast dat mijn gezicht opklaart wanneer ik geen vlees eet) wij minder last hebben van een opgeblazen gevoel na het eten en ook bij Duncan merken we een verschil, zo zit hij niet meteen na het eten op het toilet if you know what I mean ;) [...]