



Ik liet vorige week al op twitter en mijn site weten dat ik afgelopen weekend eindelijk na lange tijd met Duncan de keuken in zou duiken. Het recept dat hij had gekozen was het recept voor een gebakken kwarktaart welke wij allen nog nooit gegeten hadden. Een gewone kwarktaart konden wij al, maar dit was iets nieuws. Iets onbekends bakken is altijd wel een uitdaging, maar ook zo ontzettend leuk om te doen.

Eenmaal alle voorbereidingen te hebben getroffen (het klaarmaken van de bodem en het kwarkmengsel) kwam ik op een ander idee dan het maken van de gebakken kwarktaart zoals hij in het kookboek stond (link naar afbeelding boek)…ik wilde er mini taartjes van maken en dit vond Duncan gelukkig ook een ontzettend leuk idee, dus zijn we snel aan de slag gegaan. Dunc vond het weer geweldig om te helpen en niet alleen het helpen vond hij leuk…nee het tussendoor snoepen vond hij misschien nog wel leuker hihi.

Nadat de mini taartjes in de oven waren geweest hebben we ze met pijn en moeite laten afkoelen en daarna was het tijd om ze wat te pimpen met fruit. Uiteindelijk zagen de taartjes er schitterend uit! (foto hieronder is het fruit nog bevroren, maar vond de foto zo mooi gelukt dat ik hem er toch bij wilde plaatsen).

Maar alleen schitterend eruit zien is natuurlijk niet genoeg. Nee ze moesten ook nog wel te eten zijn en gelukkig smaakten ze ontzettend goed!! Yay! Dus bij deze het recept (iets aangepast naar eigen smaak) welke wel de hoeveelheid heeft voor een gewone gebakken kwarktaart (ik had dus ook nog enorm veel over, maar dat is mijn eigen fout aangezien ik na alles te hebben klaargemaakt pas op het idee kwam voor de minitaartjes).

Mocht ik dit recept weer gebruiken, maar dan voor de grote taart dan zou ik er iets van een aardbeiensmaak doorheen doen…ik vind dit zelf toch iets lekkerder. Bij (een aantal van) de mini taartjes heb ik dit opgelost door er wat jam overheen te doen en daar vervolgens de vruchten op. Het smaakte echt zoooo lekker!!

Sorry voor de picture overload, maar ik vind de foto’s zo goed gelukt dat ik gewoon niet kon kiezen welke ik bij deze blog wilde plaatsen haha! Ik zal hieronder het recept geven voor de gewone gebakken kwarktaart met daarbij mijn aanpassingen (voor het maken van de mini’s).
Ingrediënten (voor kwarktaart Ø23cm of 36 mini taartjes):
375 gram biscuitjes
175 gram ongezouten boter
500 gram volle kwark
200 gram witte basterdsuiker
4 eieren
300ml slagroom
4 el bloem
1 tl kaneel
¼ tl nootmuskaat
2 tl citroen aroma
2 tl vanille aroma
Bereidingswijze:
1. Vet een springvorm in van Ø23cm licht in en bedek de bodem met bakpapier. Of plaats (voor het maken van de mini versie) cupcakevormpjes in een muffinpan.
2. Maal de biscuitjes fijn in de keukenmachine, voeg hier de gesmolten boter aan toe en meng dit goed. Druk dit mengsel stevig op de bodem en tegen de zijkant van de vorm. Of druk wat van dit mengsel op de bodem van de cupcakevormpjes. Bij beiden manieren plaats je dit voor een half uur in de koelkast. Zet nu de oven aan op 180°C.

3. Plaats voor de vulling de kwark en suiker in een mixerschaal en klop dit romig. Voeg daarna de eieren en slagroom toe en klop dit voor 4 minuten. Schep vervolgens de bloem, kaneel, nootmuskaat, citroen aroma en de vanille aroma erdoor.
4. Giet de vulling op de gekoelde biscuitkorst en strijk de bovenkant glad. Bak de taart in 1 uur goudbruin, laat hem afkoelen tot kamertemperatuur en plaats hem vervolgens in de koelkast. Of schep voorzichtig wat van de vulling in de cupcakevormpjes. Bak de mini taartjes in 35 minuten goudbruin en plaats ze nadat ze zijn afgekoeld tot kamertemperatuur in de koelkast. Zodra ze zijn afgekoeld haal je ze voorzichtig uit het papieren bakvormpje en kun je ze versieren met wat fruit.

Eventueel kun je zoals wat ik gedaan heb eerst jam aanbrengen en daar de vruchten op leggen. De mini taartjes zijn een dag of 3 houdbaar…bij ons hebben ze dag 1 niet eens overleefd zo snel gingen ze op haha! Gisteravond zelfs weer in de keuken gestaan om ze te maken mjammie! Eet smakelijk!!

Print dit recept
Wauw, wat ziet dat er ontzettend lekker uit! Ik ga die mini taartjes zekers te weten een keertje maken! :)
Reageer op deze reactie
Dank je wel! Ben benieuwd wat je ervan vindt
Reageer op deze reactie
Mmm, klinkt heerlijk! Ik ga dit vrijdag misschien wel maken, dan ben ik namelijk jarig :)
Wat ik me alleen nog afvraag; Ik hoor altijd van die ‘horror’ verhalen over gebakken kwarktaarten die inzakken of waar enorme scheuren inkomen, etc..
Dit zou te voorkomen zijn door de taart in de oven te laten staan met de deur open na het bakken, zodat de temperatuur wat minder snel zakt. Hebben jullie dit nu ook gedaan met deze minitaartjes? Ze zien er in ieder geval super uit!
Reageer op deze reactie
Alvast gefeliciteerd Lisanne! Misschien dat dit zo is met een grote taart, maar met de mini’s hebben wij er geen last van gehad. Ik heb ze meteen uit de oven gehaald en laten afkoelen
Reageer op deze reactie
Ziet er goed uit! Leuk ook dat je dit met Dunc gedaan hebt!
Reageer op deze reactie
Die zien er echt ontzettend lekker uit! Heb je het vanille en citroen aroma gewoon bij de super gehaald trouwens? Of zijn de flesjes die ze daar hebben veel te chemisch, haha..
Reageer op deze reactie
Yummy yummy! Duncan gaat later nog heel wat meisjes gek maken met zijn bakkunsten.. want ook de liefde van de vrouw gaat door de maag! Althans, die van mij dan haha.
Reageer op deze reactie
Ziet er lekker uit!
Reageer op deze reactie
Omnomnom, dit wil ik zeker eens proberen.
Reageer op deze reactie
Aahh dat is dus jam wat er onder de vruchten zit! Ik dacht dat ze misschien zo ontdooid waren maar nu weet ik je geheim haha! Ze zien er verukkelijk uit! Ik ga vandaag mr eens cupcakes bakken! Heb sinds gisteravond al zin om te bakken dus misschien kies ik een van jouw recepten wel uit!! Word overigens mijn ‘eerste keer’ met botercreme haha! *spannend*
Reageer op deze reactie
Oooooewhlala! Deze zien er echt YUMMIE uit! Krijg helemaal zin om ook te gaan bakken (en daarna natuurlijk lekker te eten!)
Reageer op deze reactie
[...] Dit blogartikel was vermeld op Twitter door Marie en Marie, Gonny. Gonny heeft gezegd: Nieuwe update online!! "Recept: Mini Gebakken Kwarktaart" http://cherryfizz.nl/recept-mini-gebakken-kwarktaart/ Zoooo lekker!!!! Mjammie! [...]
Lijkt me echt heerlijk! Hoeveel zou je nodig hebben voor 6 kleintjes? Wil er namelijk 6 maken voor mijn pa voor Vaderdag, maar ben altijd zo’n kei in het omrekenen van dat soort dingen (not), een paar meer kan ook geen kwaad hoor, dan heb ik er nog wat, maar meer dan 6 kan ik er niet meenemen en een grote taart is niks want dat krijgt hij is zijn uppie nooit op. :P
Reageer op deze reactie
wauw wat ziet dit er geweldig uit!
Ik ga het zeker proberen.
Krijg er al trek van.. prachtige foto’s en als ik zou zo zie kokkerellen met Duncan denk ik aan mijn eigen kindertijd, mijn moeder ging ook altijd lekkere dingen met ons maken echt super!
Reageer op deze reactie
Wauw ze zien er heerlijk uit! Ik ga ze zeker een keertje proberen hier :)
Reageer op deze reactie
Wat leuk zeg! ‘t Water loopt me al in de mond bij ‘t zien van je foto’s!
Ga ‘t recept ff opslaan, misschien wat voor m’n verjaardag volgende maand :)
Reageer op deze reactie
Ik ga ze ook een keer maken, leuk!
Reageer op deze reactie
ohhh ze zien er echt goddelijk uit!!
Reageer op deze reactie
Vind Duncan net dat kereltje uit die reclame van (ik geloof) Dr. Oetker. Dat zo’n knul voor 6 meisjes een cakje gebakken heeft en die dan een voor een uit zijn trommeltje haalt ;) Zie het hem zo doen!
Reageer op deze reactie
Oh dat ziet er echt super lekker uit! Ik ga ze ook zeker eens proberen te maken!
Reageer op deze reactie
ah, dat ga ik ook een keer proberen. zal dan op mijn blog vertellen hoe het was haha. maar zo mooi als de jouwe krijg ik ze nooooit. superleuk gedaan
Reageer op deze reactie
Dit lijkt me echt goddelijk!
Reageer op deze reactie
Wat een leuk idee, kleine kwarktaartjes! Dit ga ik zeker een keer proberen
Reageer op deze reactie
Ik kan je nog steeds niet volgen op twitter :(
Maar ze zien er super lekker uit zeg!!! Deze ga ik ook eens proberen
Reageer op deze reactie
Geweldig! En helemaal niet moeilijk volgens mij. Goed verzonnen weer Gonny, dit ga ik ook zeker nog een keer maken :D
Reageer op deze reactie
ik heb vrijdag weer wat te doen :D lekker gon :D
Reageer op deze reactie
Het lijken net zandtaartjes!! Hihi.
Ik hou alleen niet zo van kwarktaart, helaas.
Ik ga van het weekend eens kaas, ui, ham broodjes op het werk maken. Is mijn laatste weekend daar dus tijd om ze eens goed te verwennen ;)
Reageer op deze reactie
Helemaal niet erg hoor zoveel foto’s
het ziet er allemaal prachtig uit! Kan zo in een kookboek!
Reageer op deze reactie
Het ziet er echt heerlijk uit!
Misschien ga ik dat binnenkort ook eens proberen :D
Reageer op deze reactie
Wauw, dat ziet er lekker uit. Ik ga het recept iig uitprinten :cheer:
Reageer op deze reactie
Dat ziet er echt lekker uit! Ik heb het nog nooit gegeten, maar dat ga ik toch een keer doen
Reageer op deze reactie
Hmm t ziet er super lekker uit, ik het t recept opgeslagen :D yay!
Reageer op deze reactie
Ziet er lekker uit! :cheer:
Reageer op deze reactie
Dat ziet er super lekker uit zeg! Is ook leuk om op je verjaardag te geven, in plaats van een stuk kwarktaart! :D
Reageer op deze reactie
Oehhhh lekkah lekkah!
Reageer op deze reactie
Ohhh leuk! Ik houd niet zo van kwarktaart (allergie :$) maar ze zien er prachtig uit zeg. En het is een leuk idee, dus ik kan er misschien zelf wel een variatie op bedenken ;)
Reageer op deze reactie
om op te eten! :)
Reageer op deze reactie
Ik loop gewoon te kwijlen bij die foto’s haha. Ziet er echt heerlijk uit!
Reageer op deze reactie
Ziet er heerlijk uit! Wat een mooie foto’s zeg! Die zijn echt goed gelukt :)
Reageer op deze reactie
ziet er super lekker uit. ik ga het ook eens proberen
Reageer op deze reactie
Wauw Gronny, dat ziet er echt goddelijk uit! Ga het zeker zelfs eens proberen :) Heb je nog tips waar je van dat lekkere diepvriesfruit kan halen?
Reageer op deze reactie
Dank je wel Ankie
Ik heb de diepvries fruit bij de AH gekocht…is goed te eten
Reageer op deze reactie
Wat een prachtige taartjes en ontzettend mooi op de foto gezet!
Reageer op deze reactie
Ziet er echt super lekker uit! Helaas ben ik op dieet :P
Reageer op deze reactie
Wel, ziet er heerlijk uit! Al ben ik zeker geen kwarttaartfan :) Maar in deze juweeltjes zou ik zelfs mijn tanden eens willen zetten
xx
Reageer op deze reactie
Ze zien er goddelijk uit :) maar jammer genoeg ben ik niet zo voor kwarktaart :)
Maar, als ik zo’n exemplaartje voor mijn neus zou krijgen zou ik er toch eens mijn tanden inzetten denk ik
x
Reageer op deze reactie
Hmmm, dat ziet er heerlijk uit zeg! Wat leuk dat Duncan heeft geholpen! En hoe smaakte de mini taartjes?
Reageer op deze reactie
wooooow die zien er lekker uit
Reageer op deze reactie
Die zien er echt overheerlijk uit zeg! Bedankt voor het recept. Dit moet ik zeker eens met Sven gaan maken.
Reageer op deze reactie
Lijkt me heerlijk zeg! Ik heb ook wel zin in iets lekker nadat ik gezakt ben voor mij rijbewijs:(
Reageer op deze reactie
Als ik dat zo zie krijg ik spontaan zin iets eten!
Als ik een keer heeel veel tijd heb ga ik misschien weleens een recept van je proberen, bedankt voor de leuke recepten
Liefs Fem
Reageer op deze reactie
ze zien er heerlijk uit!
Reageer op deze reactie
[...] dat meen ik serieus, ik schiet liever mooie plaatjes van een taartje of een muffin dan van het avondeten…ik vind het echt enorm moeilijk om dit mooi op de foto te [...]
Zo, net overgeschreven (printer stuk
) en ik ga nu deze minikwarktaartjes maken :D Ik ben zo benieuwd!
Reageer op deze reactie
Je hebt er dan zin in hihi. Laat je weten of je ze lekker vindt?
Reageer op deze reactie
Oh, wat ziet dat er lekker uit joh! Krijg er spontaan trek in!
Reageer op deze reactie
ooohh wat zien die er geweldig uit. Wil ze zo snel mogelijk proberen :cheery:. trouwens, misschien een domme vraag maar waar heb je de vanille aroma en citroen aroma vandaan?
gr. Hulya
Reageer op deze reactie
Die van jou zien er superlekker uit! Ik heb ze zelf ook geprobeerd.. ze waren helemaal ingezakt, gescheurd en vastgeplakt aan het papiertje. Ik heb geen idee wat er mis ging! De smaak is wel lekker, dus we eten ze alsnog lekker op, haha. Alleen jammer dat ze er niet zo mooi uitzien, want ze waren voor kerst. Dus ik ga proberen alles een beetje weg te doezelen met het fruit enzo.
x Emma
Reageer op deze reactie
[...] juni at ik mijn eerste gebakken kwarktaart die ik zelf gebakken had uiteraard, liepen mijn kanjers de avondvierdaagse, liet ik weten dat [...]
[...] wat ik deze ochtend ga doen is mijn haar verven (aubergine/rood, iets als deze kleur) en mijn Mini Gebakken Kwarktaartjes bakken samen met Duncan, want mijn stoere man(netje) zijn vakantie is sinds vandaag begonnen yay! [...]
Wat een leuk recept en goed bedacht van je!
Ik ga ze zeker een deze dagen eens proberen,misschien wel lekker voor oud en nieuw ipv vette oliebollen!
Ze zien er in ieder geval heeeeerlijk uit!
Reageer op deze reactie
[...] kwarktaartje bij staan. Misschien komen ze je bekend voor, dat kan aangezien het mijn eigen kwarktaart en smoothie zijn [...]