



Gisterochtend vertelde ik op Twitter dat mijn ouders hun (laatste) hond Douschka moesten in laten slapen daar zij niet meer kon lopen, enorm bibberde. Mijn ouders hebben altijd al gezegd zodra een hond op leeftijd niet meer kan lopen moet je het beestje uit zijn/haar lijden verlossen. Ik ben het hier helemaal mee eens, want zeg nou zelf een hond die niet meer kan lopen heeft geen leven toch.
Gisteren ben ik mee geweest naar de dierenarts en hij vertelde dat Douschka waarschijnlijk haar pezen heeft verrekt in beide achterpoten en daar zij ietsjes te zwaar is zij zichzelf niet omhoog kan houden. Hij vertelde dat dit misschien wel over kon gaan en dit haar tijd misschien toch nog niet zou zijn, dus we mochten haar weer mee naar huis nemen. Mijn ouders moeten haar dit weekend even helpen met lopen zodat haar achterpoten een beetje ontzien worden en mocht er nu verbetering zijn dat is het natuurlijk niet nodig om haar in te laten slapen. Maar mocht er geen verbetering zijn dan krijgt onze Douschka alsnog een spuitje :(
We hopen natuurlijk allemaal dat zij op miraculeuze wijze ineens weer opspringt en rondrent als een gek, maar we zijn enorm bang dat dat er niet meer inzit. Dus nu zou het mooiste (op blijven leven na dan) als het beestje haar koppie dit weekend uit zichzelf neerlegt…gewoon lekker bij het baasje en het vrouwtje thuis.
Toch wel pittig hoor, zo groei je op met 3 honden en zo is de laatste van de 3 al weer aan het einde van haar leventje…..
Pap, mam…ik wens jullie heel veel sterkte in deze toch best moeilijke tijd….
Oh nou dat zou toch wel fijn zijn he .. duimen maar dat alles goed komt met het hondje
Fijn weekend
Elise
Reageer op deze reactie
Dank je, jij ook
Reageer op deze reactie
Oh het lijkt me echt verschrikkelijk om een huisdier in te moeten slapen. Maar beter dan een diertje rond te laten lopen met pijn zonder kans op verbetering. Dat is nog veel erger.
Hopelijk knapt Douschka dit weekend weer een beetje op en kunnen je ouders nog lang van haar genieten. Wat voor een hond is het?
Reageer op deze reactie
Douschka is een Rottweiler (11 jaar)
Reageer op deze reactie
Bah :( wat een moeilijke situatie! De hond waarmee ik mijn hele leven ben opgegroeid hebben wij ook op een gegeven moment laten inslapen omdat hij blind en doof was en vaak verlamd raakte waardoor hij niet meer kon lopen. We hadden een afspraak gemaakt met de dierenarts op een dinsdag en diezelfde ochtend begon onze hand opeens weer goed te lopen… Net alsof hij wist wat er ging gebeuren en nog even wilde laten zien dat het toch nog allemaal goed ging. Echt heel erg :(
Reageer op deze reactie
Nooit leuk nee, jij ook sterkte natuurlijk
Reageer op deze reactie
Die wonderen bestaan wel hoor, hondje van me zwager was verlamd aan de achterpoten en met veel hulp heeft ie weer kunnen leren lopen. Hoop dat Douschka met hulp straks ook toch weer kan staan en weer kan lopen. Sterkte!!
Reageer op deze reactie
Ik zal duimen! Heel veel sterkte.
Liefs, Roxanne
Reageer op deze reactie
aahhh ik vind dat altijd zo zielig he als beesjes wat gaan mankeren, hun baasjes kapot van verdriet :( ik gaat mee duimen meid
sterkte
Reageer op deze reactie
Heel veel sterkte ermee!
Reageer op deze reactie
aah wat een verdrietig stukje. (mooie naam voor een hond trouwens!) sterkte ermee gonny! x x
Reageer op deze reactie
Ik weet precies hoe je je voelt. Sterkte!
Reageer op deze reactie
Dat is inderdaad echt het meest moeilijke van het hebben van huisdieren. Ze brengen zoveel vreugde met zich mee, maar soms breekt je hart…
Heel veel sterkte voor je ouders en voor jou natuurlijk net zo goed!
Reageer op deze reactie
Wat ik had gelezen was een hond, die ook last van de acherpoten had, en die een soort plankje met wieltjes had waar de achterpootjes op lagen, die hond vond het heerlijk hij kon eindelijk weer rondlopen/rijden :)
Veel sterkte met het hondje, je kan echt zon hechte band krijgen met zon beestje :(
Reageer op deze reactie
Ik duim mee met jullie! Het zou natuurlijk ontzettend fijn zijn als ie er weer bovenop krabbelt. Heel veel sterkte.
Reageer op deze reactie
Nou ik hoop echt voor je dat het goedkomt.. Wij hebben een 13jarig oud hondje dat artrose heeft.. Nu voor het laatste halfjaar heeft ze er nog maar echt 3maal last van gehad.. Maar zit er toch elke moment mee in mijn achterhoofd..
Reageer op deze reactie
Ah wat rot. Hopelijk gaat het straks toch wat beter en kan ze vrolijk blijven rondhuppelen!
Reageer op deze reactie
Ik hoop voor jullie dat het goed komt… We will hope for a miracle!
Reageer op deze reactie
aah jeetje wat vervelend! Ik ga duimen en hopen op het beste. :-(
Reageer op deze reactie
Ik hoop me je mee voor een miracle. Sterkte ermee.
Reageer op deze reactie
Heel veel sterkte!!
Reageer op deze reactie
He god..vind dat altijd zo erg! Hoop echt dat het goed komt..Weet hoe erg het kan zijn om je hond zo te zien.
Veel sterkte voor je vader en moeder en ik duim dat het weer goed komt!
Reageer op deze reactie
Ik heb het vorige maan ook meegemaakt :( Hopelijk is ze weer de oude als d’r pezen genezen zijn, heel veel sterkte!
Reageer op deze reactie
ohh zo erg :(
heel vana sterkte voor jouw ouders & de hond natuurlijk!!
Reageer op deze reactie
Hopen dat het maar goed komt!
Sterkte meis!
Reageer op deze reactie
Het lijkt me zo naar om je huisdier in te moeten laten slapen. Maar als je een beest zo ziet lijden is het ook niet fijn natuurlijk.
Reageer op deze reactie
Ja dat zijn dingen die er altijd flink inhakken he. Heel veel sterkte meis voor jullie en je ouders. Dikke knuff, Jeanine
Reageer op deze reactie
Het klinkt alsof zoiets te verhelpen moet zijn met rust… verrekte pezen… Maar als een hond toch al een goede leeftijd van 11 heeft bereikt zal dat misschien wat minder gaan…
Ik hoop en duim, ik moet er werkelijk niet aan denken dat ik mijn harig hondenkind van 4 over een paar jaar ook naar de dierenarts moet brengen… en niet meer mee terug mag nemen.
Sterkte voor jou en je ouders!
Reageer op deze reactie
Heel veel sterkte.
Ik weet hoe erg het is. Vorig jaar hebben wij onze golden retriever in moeten laten slapen, omdat hij niet meer kon lopen (vanwege zijn heup). Hij was al 14 jaar en we konden het misschien redden met hele sterkte medicijnen maar niemand kon ons vertellen of hij echt pijn zou krijgen. Want dit soort honden laten niet gauw merken of hij pijn had.. Wij vonden het niet eerlijk tegenover onze hond om hem onnodig pijn te laten lijden. Dit is ook niet eerlijk tegenover hem. En wij mochten al blij zijn dat hij al zolang bij ons was. Dus toen hebben we besloten om hem in te laten slapen. Vorige week hebben wij onze maltezer moeten laten inslapen omdat hij een tumor had in zijn hersenen. De eerste dierenarts vertelde ons dat er niks aan de had was maar toen we naar een andere dierenarts gingen vertelde ze dat hij een tumor had. En hij had nog een soort van syndroom. Wij konden wel voor chemo kiezen, maar de arts zij dat het weinig kans had om te genezen. Dit vonden wij ook niet eerlijk tegenover hem en wij wilde niet dat hij pijn zou krijgen in een later stadium. (hij was ook al 11 jaar)
Dus ik ben het er ook volledig mee eens dat een dier uit zijn lijden verlost moet worden! Ook al blijft het geen leuke beslissing! Nogmaals veel sterkte!
Reageer op deze reactie
Ach gossie het arme diertje. Hopelijk is het inderdaad dat haar pezen verrekt zijn en mag ze nog een tijdje bij je ouders vertoeven. Sterkte!
Reageer op deze reactie
Hopelijk zijn het alleen haar pezen!
Ik ben het eens met de mening van je ouders (ook betreft katten, konijnen etc.)
Reageer op deze reactie
Wat naar :( hopen dat hij idd nog geneest of dat hij rust vind
Reageer op deze reactie
sterkte!
Reageer op deze reactie
Dit is altijd zo’n nadeel met huisdieren, ze geven je heel veel liefde, je kunt ze heel veel liefde teruggeven, maar er komt een dag dat ze van je weg zullen gaan.. Dat zou er niet bij moeten horen!
Veel sterkte!
Reageer op deze reactie